İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

İstenmeyen tüylerden kurtulmak için evde yapabileceğiniz 3 etkili maske tarifini sizin için hazırladık. İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak İçin naturel Karışım İstenmeyen tüylerden kurtulmanın bitkisel bir çok yöntemi vardır.
Evde hazırlayacağımız yöntemlerle bu mümkün.

Limon Ve Tuz İle İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak

Evde hazırlayacağımız en rahat yöntemlerden biridir. Peki iyi mi uygulayacağız?

İstenmeyen tüyler köklerinden alınır. Bir miktar kaya tuzu ve asiti kaçmamış yeni kesilmiş limonu karışmasını sağlayarak tüyleri aldığımız bölgeye sürülür. Bu işlem gece yatmadan önce uygulanmalı, uygulanan bölge sabah yıkanmalı. 3 gece üst üste yine edilmelidir. Her tüy alımı ortalama 5 seans düzenli yapıldığında uygulama sonuç verecektir.

Yumurta ve Şeker ile doğal Tüy Dökme

Kimyasal maddelere bulaşmadan doğal olarak tüyleri dökebilir ve evde rahatça uygulayabilirsiniz. Bunun için kullanacağımız malzemeler şu şekilde;

Malzemeler

  • 1 tane yumurtanın akı
  • Mısır unu
  • Toz şeker

Bir kase içine yumurtanın akını koyun. İçerisine mısır unu ve şeker katıp, çamur kıvamına getirin. Elde ettiğiniz karışımı cildinize uygulayın ve 20-25 dakika bekleyin. Karışım esasen kuruyacaktır. Karışım kuruduktan sonrasında bolca su ile cildinizi sudan geçirin.

Tüy azaltıcı ve doğal olan bu tanım tertipli olarak her hafta uygulanır. Çok kısa sürede tüyler dökülecek ve inanılmaz şekilde azalacaktır.

Muz ile İstenmeyen Tüylere Son

Kuru cilde sahip olanlar epilasyon yapmış olduktan sonrasında cildi tahriş olur. İşte sizi bu durumdan kurtaracak olan ev tedavisi muzdur. Muz, hem cildinizi nemlendirecek hemde tüylerin çıkmasını engelleyecek. Doğal olarak kılların çıkmamasını elde eden tek şey muz olmadığından bir kaç malzemeye daha ihtiyacımız olacak.

Malzemeler:

  • 1 tane muz
  • 2 çay kaşığı yulaf ezmesi
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Bir adet muzu iyice ezin ve püre kıvamına getirin. Bu pürenin içine yulaf ezmesini ve 1 çay kaşığı limon suyunu damlatıp, karıştırın. Kazandığınız karışımı vücudunuza dairesel hareketler ile sürün ve cildinizde 20 dakika kalmasını sağlayın. Süre bitiminde cildinizi bolca su ile sudan geçirin. Bu karışım haftada iki defa yapılmalıdır.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News

“İstenmeyen Tüylerden Kurtulmak” için 8 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.