Genel Sağlık

Kalıcı Dövme Silme Yöntemleri

Kalıcı Dövle Sildirme Yöntemi, Lazer İle Dövme Sildirme Fiyatları?

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Dövmeleri büyük bir istekle yaptırıyoruz. Ancak daha sonradan çeşitli sebeplerle bu dövmeleri sildirmek istiyoruz ancak bu o kadar kolay olmuyor çünkü yaptırmış olduğumuz dövme kalıcı dövme ise bu daha da zorlaşabiliyor ancak telaşlanmaya gerek yoktur. Örneğin sevgilinizin ismini kalıcı dövme olarak yaptırmak aslında çok risklidir etrafınızda duymuşsunuzdur sırf bu şekilde yani birlikteyken dövme yaptırıp daha sonrasında ise bu durum hoşuna gitmemeye başladığı zaman bu dövmeyi sildirmek istememesi sebebiyle dövme sildirmek için yer arayan kişiler.

Kalıcı Dövme Silme Yöntemleri

Kalıcı dövme sildirme yöntemleri olarak kendi kendinize deneyeceğiniz yöntemler olduğu gibi, uzman kişilerden de yardım alabilirsiniz. Sadece sevgili örneği de değil birçok sebeplerden dolayı da dövme sildirmek isteyebiliyorlar insanlar. Örneğin daha önce hoşuna giden bir amblemin dövmesini çizdirmiştir ancak bir süre sonra hoşuna gitmemeye başlıyor bu tarz birçok örnek sayılabilir. Aslında geçici dövmeler çok rahat bir şekilde bir süre sonra ortadan kaybolabiliyorken kalıcı dövmelerde sıkıntılar çıkabiliyor.

Kalıcı dövme sildirme yöntemleri aslında estetik uzmanlarının işidir. Uzmanların en sık kullandığı yöntem ise lazer yöntemidir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken unsur dövmenin silinmesinin zorlaşması; dövmeyi yapan kişinin tecrübesine, dövmenin yapısı ya da ekstra olarak ortaya çıkan durumlardan dolayı olmaktadır. Lazer yönteminde daha çok koyu dövmeler ışığı daha çok üzerine çekebildiğinden dolayı silinmeleri daha kolay olmaktadır.

Kalıcı Dövme Silme Yöntemleri - Kalıcı Dövme Sildirme Fiyatları
Kalıcı Dövme Silme Yöntemleri – Kalıcı Dövme Sildirme Fiyatları

Açık Renkli Dövmeler

Açık renkli dövmeler ise lazerle temizlenmesi epey zordur ancak tabi bu imkansız anlamına gelmiyor. Durum böyle olunca silme işlemi esnasında zorlanmalar olabiliyor ki bu zaten doğaldır. Açık renkli dövmelerin özelliği ışıkları geri yansıtmaları olduğundan dolayı, lazerle tedaviye pek olumlu sonuç vermeyebiliyorlar ve bunun sonucu olarak cerrahi müdahale gerekebiliyor.

Ayrıca dövme sildirme işlemleri oldukça pahalı işlemlerdir. Bu yüzden dövme yaptırmadan önce dövmeyi ne için yaptıracağınızı, ömür boyu onu üzerinizde taşıyabileceğinizi, daha sonra silinirken sıkıntı çıkarabileceğini vb. durumları dikkate alarak dövme yaptırmanız gerekmektedir.

Kalıcı dövme sildirme yöntemleri olarak burada lazer ve cerrahi operasyonlardan bahsettik. Ancak şuanda başka tedavi yöntemi var diyemeyeceğim. Şuanki teknolojide yapabilecekleriniz bunlardır zaten cerrahi müdahale son olarak seçilmesi gereken yöntemdir.

Dövme Sildirme Fiyatları

Tahminen lazer ile dövme sildirme fiyatları ortalama 1000-1500 civarında değişmektedir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı