Şifalı Bitkiler

Kan Şekeri Testi ve Şekeri Düşüren Bitkiler

Kan Şekerini Hangi Bitkiler Düşürür? Kan Şekeri Testi Nasıl Yapılır?

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Diyabet hastaları için hazırladığımız bu yazımızda kan şekerini düşüren bitkiler ve bunları diğer faydaları konusunda sizlere bilgi vermeyi amaçlıyorum. Diyabet hastalarında en önemli kural beslenmedir. Her insanın beslenmeye yani doğru beslenmeye ihtiyacı vardır ancak diyabet hastaları daha bir önem göstermesi gerekiyor. Çünkü şeker hastalığı dikkat edilmesi kalıcı zararlara yol açabilmektedir.

Kan şekerinin dengede tutulabilmesi için karbonhidrat depolarına ihtiyacımız vardır. Bunların yanında bitkiler de vazgeçilmez olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kan şekerini düşüren bitkiler aynı zamanda kilonuzu dengede tutmanıza hatta fazla kiloluysanız kilo vermenize de yardımcı olması açısından önemlidir. Bunlar içerisinde;

Şekeri Düşüren Bitkiler

Keten Tohumu: Şekeri düşürmede kullanılır, içerisindeki besin lifi sayesinde bunu gerçekleştirirler. Aynı zamanda vücudun üretemediği bazı yağ asitleri sayesinde genel sağlığımıza faydalı yiyeceklerdir.

TarçınBu bitki insülin etkisi yaparak kan şekeri düşürmenize yardımcı olmaktadır. Bir mucize gibidir çünkü bunun yanında sayılamaz birçok faydası mevcuttur. Ancak doktora danışarak kullanmanızda fayda vardır özellikle kan inceltici ilaçlar kullanıyor iseniz.

Limon: Limonu yine burada görüyoruz. Böbrek taşına olduğu gibi kan şekeri düzenlemesinde de önemli roller oynar. Aslına baktığımız zaman bütün tedavi yöntemleri doğadadır alternatif tıpa yönelimler son zamanlarda özellikle bütün bu araştırmalar sonucunda ciddi derecede önem kazanmıştır.

Kan şekerini düşüren bitkiler olarak bunlarla ilgili bilgiler verdim ancak dikkat edilmesi gereken şeyler de mevcuttur. Eğer kan şekerini yükseltici besinler kullanırsanız vücudunuz bir süre sonra insüline direnç duyacak duruma gelir ve aldığınız diğer ürünler de işe yaramaz hale gelebilir. Eğer bunları deneyerek bir çözüm yoluna ulaşamadıysanız bir uzmana başvurarak size uygun beslenme programı hazırlatması için kendi tarihçenizi de anlatarak onlara yardımcı olabilirsiniz ve böylelikle sağlıklı bir yaşama ilk adımı atmış olursunuz.

Kan Şekeri Testi

Kan Şekerini Düşüren Bitkiler ve Kan Şekeri Testi
Kan Şekerini Düşüren Bitkiler ve Kan Şekeri Testi

Şeker hastalığını daha erken olarak teşhis etmek için, özellikle gizli şeker hastalığı bulunduğu düşünülen kişiler için, tanıyı kesinleştirmek maksadı ile “şeker yükleme testi” yapılır. Bu yapılan test, 75 gram şekerli suyun 10-12 saatlik bir aç kalındıktan sonra, sabahleyin aç karına içilir ve iki saat sonra kan şekerine bakılmak sureti ile kan şekeri değerleri ölçülür.

İki saat sonra, kan şekeri değeri 200 mg/dl üzerinde çıkarsa, test yapılan kişinin şeker hastalığının olduğu kanısına varılır.

Ayrıca şeker hastalığı teşhisi için kullanılan, başka özel testler de vardır. Bu testler, sadece iç hastalıkları ve endokrinoloji doktorları tarafından yapılmaktadır. Bu testin de, her hangi bir riski söz konusu değildir ve güvenli bir testtir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı