Şifalı BitkilerGenel Sağlık

Kanser ve Gripten Kurtulmak İçin Meyveler

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Kanser ve grip konusunda da çok yararlı olan meyveler gerçekten bir mucize gibi görünüyorlar ve bizim için vazgeçilmez olmayı sürdürmektedirler. Kanser ve gripten kurtulmak için meyveler aşağıdaki gibidir ve istediğiniz şekilde özgürce faydalanabilirsiniz.

Kanser ve Gripten Kurtulmak İçin Meyveler

Portakal

Portakal denilince aklımıza C vitamini gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı etkin kalkan görevi gören mucizevi bir meyvedir. Her zaman tüketilmesi gerekir. Özellikle sonbaharın başlarında. C vitaminin dışında A, B1, B2, P vitaminleri ile de potasyum, magnezyum kaynağıdır.

Mandalina

Mandalina da aynı şekilde portakala benzemektedir. C vitamini deposudur. Nezleye, gribe genel olarak soğuk algınlığı için birebirdir. Demirin işlenmesini sağlayarak beyinsel olarak yararlıdır. Bilişsel süreçlerimize destek sağlamaktadır. Yüksek tansiyon hastalarına genellikle önerilir ve kalp rahatsızlıklıkarından bizi korur.

Kanser ve Gripten Kurtulmak İçin Meyveler
Kanser ve Gripten Kurtulmak İçin Meyveler

Kivi

Türkiye’nin tropik iklime en yakın olan en güney illerimiz olan Mersin ve Antalya taraflarında bazı bölgelerde yetiştirilmektedir. Kivinin de özellikleri saymakla bitmez. Fosfor, demir, kalsiyum ve protein içerir. Kış hastalıklarına iyi gelmektedir.

Kanser ve gripten kurtulmak için meyveler denildiği zaman C vitamini açısından zengin olan yukarıdaki meyvelerdir.

Nar

Nar denilince aklımıza ilk şifa gelmesi gerekir. Çünkü yerken de anlamışsınızdır sanki her dilimde bir serum gibi şifa girer damarlarınıza. Antioksidan açısından çok zengindir her türlü hastalığa faydası bulunduğu bilimsel olarak tespit edilmiş ve kanıtlanmış olan bir besindir.

Muz

Sindirim sistemine iyi gelir. Bol lif içerdiği için kabızlığı önlemeye yardımcı olmaktadır. (Fazlası kabızlığa yol açabilir yeterli miktarda yemeniz gerekmektedir.)

Greyfurt

Greyfurt diyabet hastalarına iyi gelmektedir. Diğer turunçgillerdeki fayda gibi bunda da çok fayda vardır.

Elma

Baş ağrısına iyi gelmektedir. Özellikle yeşil elmayı tavsiye edebiliriz. Taze kırmızı elma da ondan sonra şifa açısından çok önemlidir.

Bütün bu meyvelerin yanında onlarca meyve vardır kanser ve grip için ancak başlıca meyveler bunlardır bunların dışında yine sitemizde diğer makalelerimizden de okursanız çok yararlı bilgilere ulaşabileceksiniz.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı