Genel Sağlık

Lipomatik Nedir?

Yağ aldırma yöntemi olarak da bilinen lipomatik son yıllarda çok popüler olduğundan bu işlem son derece önemlidir. Lipomatik nedir ve neden bu kadar popüler olmuştur bundan söz etmek gerekir.

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Lipomatik Nedir? 

Yağ aldırma yöntemi olarak da bilinen lipomatik son yıllarda çok popüler olduğundan bu işlem son derece önemlidir. Lipomatik nedir ve neden bu kadar popüler olmuştur bundan söz etmek gerekir.

Lipomatik özel olarak geliştirilen bir cihaz ile son derece dikkatli ve hassas bir biçimde yağ tabakasının bölgeden çıkarılmasını sağlayan bir cerrahi müdahaledir. İşlem bir estetik müdahale değil bir cerrahi müdahaledir. Yani son derece ciddiye alınması ve en önemlisi doğru kişilere yaptırılması gerekmektedir.

Genel olarak önemli bir tehdit taşımayan yöntem için doğru kişilerin bulunması çok önemlidir. Nedeni ise bu tür işlemler sonrasında yavaş bir iyileşme gösteren zorlu operasyonlardır. Ayrıca başarılı bir sonuç elde etmek içinde yine deneyimli ve uzman kişiler tercih edilmelidir.

Lipomatik Fiyatları

Bölgesel olarak vücudun çeşitli yerlerinde yer alan ve buna sahip olan insanları mutsuz eden yağ dokuları değişik yöntemler ile vücuttan atılabilmektedir. Söz ettiğimiz konu fazla kilolar değil tam zıttı zayıf iken vücudun farklı yerlerinde belirgin olan yağ dokularıdır. Lipomatik metodu ile vücuttan gönderilen yağ dokuları ile insanlar istedikleri fit görünüme kavuşuyorlar.

Lİpomatik fiyatları ve işlemi de insanlar tarafından oldukça odak konusu haline gelmiştir. Bu sıkıntıyla karşı karşıya kalan kişilerin sayısı oldukça fazla olduğundan lipomatik hakkında kişilerin meraklı olması da gayet normaldir. İşleme dair bilinmesi gereken en önemli husus ise hiçbir risk teşkil ediyor olmamasıdır, işlem sonrasında kişiler günlük hayatlarına hiç hız kesmeden devam edebiliyorlardır.

Lipomatik Uygulaması

Lipomatik yöntemi son senelerde çokça sorulmaya başlanmış ve cevabı da bir o kadar merak edilen bir soru olmuştur. Birçok insanın fiziksel görünüşünü ve yaşamını oldukça etkileyebilecek olan insanların bu işlemi insanların öğrenmek istemesi de oldukça önemlidir.

İşlem yerel olarak vücutta yer alan yağ birikintilerinden kurtulmak için yapılmaktadır. Uygulama yapıldıktan sonra insanlar aynı gün içinde rahatlıkla taburcu edilebilirler. Alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen operasyonlar sonrasında herhangi bir komplikasyon gelişmemekte ve kişiler oldukça konforlu bir biçimde hayatlarına devam edebilmektedir. İşinde profesyonel doktorlar tarafından yapılan operasyonlar sonrasında herhangi bir komplikasyon oluşmamakta ve kişiler oldukça konforlu bir biçimde yaşantılarını sürdürebilmektedir.

Eğer sizin de vücudunuzda rahatsız olmanıza sebep olan bahsettiğimiz gibi bölgesel yağlanma sorunu var ise, lipomatik uygulaması işlemini tercih ederek sizi mutsuz eden bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Lipomatik Nasıl Uygulanır?

Lipomatik uygulama mantığı genel olarak yağların parçalanması ve özel işlemler sonucu ile vücuttan atılması biçimindedir. Yağların parçalanması için özel hortumlar kullanılır ve bu hortumlar sayesinde yağ dokularına titreşim gönderilir.

Bölgesel olarak yerleşen yağ dokularından kurtulmak, sıkılaşmak ve selülit görünümünden kurtulmak için gerçekleştirilen ve son derece etkili uygulamalardan biri olan Lipomatik nedir sorusunu anlattıktan sonra bir diğer önemli soru olan işlemin uygulanmasından söz etmek gerekir.

Titreşimler yağ dokularını bölerek ayrılmasını sağlar. Bölünen yağ dokuları özel bir vakum makinesi yardımı ile emilerek vücuttan atılır. İşlemin uygulanması işte bu kadar kolaydır. Uygulamanın çeşitli bir zararı bulunmamaktadır.

Lipomatik Kimler için Uygundur?

Lipomatik belli özelliklere sahip insanlar için mümkündür. Fakat kesin bir hedef kitleyi göstermek mümkün değildir. Bu işlem için insanların uygun olup olmadığı, doktor tarafından tespit edilir ve muayene gerektirir.

Muayene olmadan kişinin lipomatik işlemine gerek duyulup duyulmayacağı belli olmamaktadır. Doktorumuzdan randevu alarak lipomatik veya diğer işlemlerimizle ilgili bilgi edinebilir ve yardım alabilirsiniz. Size uygun işlemi en deneyimli doktorlarımız kararlaştırıp belirleyecekler ve karar verilen işlemi sağlıklı bir biçimde gerçekleştirecekler. Hemen işleme koyulun, siz de etkili çözümlere sağlıklı, güvenilir ve tıbbi protokollerle ulaşın.

Lipomatik Fiyatı Ne Kadar?

Ortalama lipomatik ile yağ aldırma ücretleri konusu diğer estetik müdahaleler gibi net bir rakam verilebilecek bir konu değildir. Bilindiği gibi bu tür uygulamalarda işlemi uygulayan yerin, uygulanan yöntemin, hastanın durumu gibi faktörler fiyat konusunda etkileyici hususlardır. Bu hususlar fiyatın artmasına veya azalmasına sebep olmaktadır.Net bir fiyat alabilmek için kliniğimizi ziyaret ederseniz sizin için en sağlıklısı bu olacaktır.

Bu işlemde sağlıklı bir fiyat almak istiyorsanız önce güvenilir bir klinik daha sonrasında deneyimli bir doktor bulup en iyi şekilde muayene olmanız gerekmektedir. Sağlıklı bir muayene yapıldıktan sonra size net bir ücret söylenecektir. Bunun dışında uygulamanın avantajlarından ve diğer yağ aldırma yöntemlerinden ayrılan yönlerinden bahsedecek olursak.

Lipomatik Avantajları

Lipomatik avantajlarından söz etmeden önce yağ aldırma ve bölgesel zayıflama işlevlerini gerçekleştirmek üzere uygulanan birden fazla işlem bulunmaktadır. Bu işlemler içinden kendinize en uygun yöntemi seçerek daha etkili ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Lipomatik ücretlerinden sonra insanların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi de lipomatik in avantajlarıdır. Bu işlemi diğerlerinden ayıran özellikleri vardır:

Yöntemin avantajları şöyle olmaktadır;

  • Uygulama son derece dikkatli ve özenli bir biçimde yapıldığından dolayı uygulamanın yapıldığı bölgede herhangi bir çökme durumu söz konusu olmaz.
  • Bölgede sarkma olmadığı gibi aksine kırışıklık görünümü düzeltilir ve bölgenin daha pürüzsüz ve genç görünmesi sağlanır.
  • Lipomatik ile yalnızca fazla yağdan değil aynı zamanda selülit görünümünden de ortadan kaldırılır.
  • Operasyondan sonra diğer işlemlerde görülen yan etkiler minimum seviyede görünür.

Tıbbi işlemlerde fiyat; işlemin niteliğine ve kişinin isteklerine göre değişiklik gösteren operasyonlar büyük farklılıklar gösterebilir. Bu sebeple Lipomatik fiyat oluşumu noktasında da aynı kurallar söz konusudur ve operasyon detayları netleşmeden uygulama yapılabilmesi mümkün değildir.

Lipomatik uygulamaları ile ilgili daha çok bilgi edinebilmek için, muayene olup operasyon sürecini belirlemek ve kesin bir ücret almak isterseniz kliniğiniz veya hekiminize danışınız. Size uygun fiyatları belirleyerek en uygun işlemleri tasarlayarak kısa sürede operasyonu başlatabiliriz. Dikkate almanız gereken husus şu ki; bu tür tıbbi uygulamaları işinde uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılması gerektiği için bu uygulamaları hekim olmayan kimseden almayınız.

 Yazar: Doç. Dr. Burhan ÖzalpSağlık Kitabı Google News

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı