Güzellik Cilt Bakımı

Liposuctionda Operasyon Sonrası

Sağlık Kitabı Google News

Ameliyat sonrasında; ağrı, şişme, yanma, ameliyat bölgesinde hissizlik, kanama ve morarma gibi geçici durumlar söz konusu olabilir.
Hastaneye yatırılmış hasta, genellikle ameliyattan bir gün sonra çıkartılır. Bazı istisna durumlarda bu süre uzayabilir. Bandajlar; genellikle ameliyatın ilk haftasında açılır. Streç çorabın, iki ilâ üç hafta daha kullanılması önerilir. Ameliyatın altıncı gününden itibaren, beş ilâ on seans, fizik tedavi yapılması yararlı olur.
Ameliyat sonrası biraz şişlik ve çürüme oluşabilir ve bunlann tamamen kaybolmaları, altı ilâ sekiz hafta sürebilir. Tedavi edilmiş bölgenin üzerindeki deride dalgalanmalar veya pütürleşme olması ihtimali vardır. Bunu önlemek için, fizik tedavi esnasında size öğretilecek egzersizleri, günde yarım saat kadar ve en az altı ay süreyle yapmanız gerekir. Ameliyat öncesi genellikle “selülit” olarak adlandırılan deri gamzelenmesi gibi yüzey kusurları varsa bunlar, ameliyat sonrası azalacak fakat tamamen kaybolmayacaktır. Bazı vakalarda bu bölgelerden uzaklaştırılan yağ miktarı, derinin büzüşme kapasitesini aşıyorsa, deride kalıcı sarkmalar olabilir (Muayene esnasında, hangi hasta grubuna uyduğunuzu hekiminize sorunuz.) Kalça sarkıklan için neştersiz bir operasyon uygulanmakta ve başa- nlı sonuçlar alınabilmektedir.
Normal kilosunun üzerinde olup vücutlarının belli bölgelerinde yağ birikmesi olan kişiler, giyinikken daha iyi bir görüntü sağlamak için bu ameliyatı olmak isteyebilirler. Ancak, vücut hatlanndaki düzensizlik ve cildin yeterince iyi bir biçimde şekillendiri- lememesi ihtimalini, göz önünde bulundurmalıdırlar. Bu ameliyatı yaptırmak isteyen daha ileri yaşlardaki kişilerde, en iyi sonucu alabilmek için, ikinci bir ameliyat gerekebilir. Bunun nedeni, cildin esnekliğinin bu yaşlarda azalmış olması ve fazla derinin cerrahi yöntemle alınması gerekliliğidir.
Ameliyatın hemen ardından; kendinizi harika hissetmeyi, karşınızda kusursuz bir vücut görmeyi beklemeyiniz. Göreceğiniz morarma ve şişmeler moralinizi bozabilir. Ancak; birkaç hafta içinde iyileşme belirtileri görüldükçe, vücudunuzdaki değişikliği de görebilir hale gelirsiniz. Eğer herhangi bir sorun çıkmazsa, vücudunuz birkaç ayda normal hâline dönecek, adaptasyon tamamlanacaktır. Bundan sonra da yediklerinize dikkat etmeli ve egzersize devam etmelisiniz.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. test
  2. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı