Güzellik Cilt Bakımı

Nemlendiricilere Dikkat!

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Piyasada satılan nemlendiricilere karşı da kullanıcılar dikkatli olmalıdır. Nemlendirici olarak, saf vazelinin tercih edilmesi gerekir. Saf vazelinin hem ucuz hem de deriyi en iyi nemlendiren ajanlardan biri olduğu herkes tarafından bilinir. Derinin sık sık suyla temas etmesi de bu kuruluğu artırmaktadır. Bu nedenle; banyodan ve eller yıkandıktan sonra, nemlendirici sürülmelidir. Sürülen nemlendiricinin saflığı önemlidir. Saf vazelin, tercih edilecek ilk nemlendirici olmalıdır.
Bazı insanlar, dudaklarını sık sık dilleriyle ıslatırlar. Bu işlemle, dudakların nemleneceği sanılmaktadır, aksine bu işem dudakları daha da kurutmaktadır. Bunun için; kakao yağından istifade etmek en yerinde bir düşüncedir. Kakao yağı, dudakların nemlenmesini sağladığı gibi, kışın yoğun soğuktan çatlamaları da önler. Bunun için ruj biçiminde üretilmiş kakaoyağı stikleri piyasada bulunabilir. Bu stikler kullanılmazdan ve satın alınmazdan önce, içerdikleri maddeler dikkatle okunmalı ve salt kaka- oyağından yapılanlar tercih edilmelidir.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. test
  2. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı