Genel Sağlık

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Öksürüğü Kesen 5 Besin

Sağlık Kitabı Google News

Öksürüğe Ne İyi Gelir? Bu sorunun cevabını merak ediyors musunuz? Üst solunum yolları hastalıklarında görülen gıcık halindeki öksürüğü geçiren 5 doğal karışım;

Öksürüğe Ne İyi Gelir?

Karabiber Çayı

Karabiber, kan dolaşımını ve balgam akışını hareketlendirir. Kara biber çayının içerisine bal katıldığı taktirde öksürüğü tamamen keser. Bu karışım doğal bir antibiyotik niteliğindedir.

  • Karabiber Çayı Hazırlanışı; Bir çay kaşığı taze karabiber ve iki yemek kaşığı balı bir fincanda karıştırın. Üzerine kaynar su dökün. 15 dakika kadar demlendikten sonra süzün ve için. Balgamlı halde gelen öksürüğü geçirmek için karabiber çayı oldukça etkilidir.
Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürüğü Kesen Besinler
Öksürüğe Ne İyi Gelir? Öksürüğü Kesen Besinler

Kekik – Bal

Üst solunum yolları hastalıkları ve bronşit gibi hastalıklara çok iyi gelir. Kekik yaprağı, ispatlanmış bir öksürük ilacıdır. İçine bal katılmış kekik çayı öksürüğü kesmede daha faydalı olacaktır.

Limon – Karabiber – Tuz

Bir parça limonun üzerine karabiber ve tuz atın bu şekilde limonu yiyin. C vitamini ile bağışıklığınızı güçlenirken, nefes alışınız da rahatlar. Öksürük için limon idealdir.

Ilık Süt – Bal

Bal katarak içeceğiniz ılık süt, öksürüğünüzü keser ve boğazınızı tamamen rahatlatır. Boğazınızdaki gıcığı ve öksürüğün tamamen kesilmesini etkiler.

Diyetimiz.Com

Badem – Portakal Suyu 

Doğrayıcı ile parçalanmış bademleri 1 bardak portakal suyu ile karıştırıp için. Öksürük için etkili bir karışımdır.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı