Saç Çıkartan Bitkiler

Saç Çıkartan Bitkiler

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Saç Çıkartan Bitkiler; çoğu kişinin problemi olan saç dökülmesi ve buna bağlı dökülmeleri engellemek veya minumuma indirmek için saçlara yararlı bitkisel ürünleri sizler için derledik.

Saç Çıkarıcı Isırgan Otu

Isırgan otu saç için faydalı bir bitkidir. Bununla beraber ısırgan otu saç dökülmesinin genetik sebebi olan  ANDROGENETİK ALOPESİ şu demek oluyor ki vücutta gereğinden fazla DHT hormonunun salgılanması ve bu kötü huylu DHT’nin saç köklerine tutunarak saçın gelişimini engellemesi şeklinde gelişen bir saç dökülmesi  rahatsızlığıdır. Çoğu zaman Erkeklerde görülür işte bu tip saç dökülmesinin engellenmesinde kullanılan ısırgan otu etkilidir.

Isırgan otunun en güzel özelliği kötü huylu DHT salgılanmasını dengelemesidir. Bu sayede saçların gelişimine engel olan ve saç dökülmesine sebebiyet veren DHT hormonunun kötü etkilerinden korunmuş oluyoruz. Bu kısmı ile ısırgan otu çok önemli bir bitkidir.

Saç Çıkartan Bitkiler
Saç Çıkartan Bitkiler

Kişniş ve Hatmi Çiçeği Kürü İle Saç Çıkarma

Bunun uygulaması da şöyledir: Kişniş ve hatmi çiçeği köklerini bir miktar sıcak suyun içinde otuz dakika kaynattıktan sonra sıkıp elde etiğimiz karışımı bir kavanoza koyup bigün dinlendirdikten sonra süzüp elde edilen bu suyla saç ve saç dipleri sürekli yıkanmalıdır.

Saç Çıkartan Ihlamur Kürü

Saç çıkarmada bir diğer etkili bitki ise ıhlamurdur. Yirmi dakika süreyle suda kaynatılarak demlenen ıhlamur, daha sonra süzülerek elde edilen bu suya bir tutam kına tozu eklenerek şampuan kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan bu şampuanla baş sık sık yıkanır.

Menekşe Kürü

En etkili saç çıkarıcı bitkiler: Bu bitkilerden de anlatmak gerekirse öncelikle menekşeden başlayalım menekşe saçın canlılığının korunmasında ve saçın beslenmesinde önemli rolü olan bir bitkidir. Menekşenin saça uygulandığında faydaları saçı daha canlı göstermesi ve rengini daha ışıltılı bir şekilde göstermesi ve saçı derinlemesine beslemesi en büyük faydalarındandır.

Menekşenin yanı sıra papatya da saçı beslemesi ve saça hacim kazandırma özelliği ile saç için önemli bitkilerdendir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News

“Saç Çıkartan Bitkiler” için 4 cevap

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.