Diyet ve Beslenme

Sağlıklı Kilo Alma Yolları

Sağlık Kitabı Google News

Bir çok insan kilo verememekten ve kilolu olmaktan yakınır. Ancak; göz ardı edilen bir topluluk var. Kilo alamayan insanların sayısı da az değildir. Metabolizmanın hızlı çalışması kilo almayı engeller. Kilo alabilmenin birçok yolu vardır. Yazımızda kilo alamayan insanlara önerilerimiz olacaktır.

Kilo Alma

Kilo almak isteyen insanlar öncelikle protein, karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmeyi önemsemelidir. Bu ürünler kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Yemek yemek için fazla acıkmayı beklemeyin. Sık sık yemek yemeye kendinizi alıştırın. Öğünlerinizi üç öğünden beş öğüne çıkarmanız kilo almanızı kolaylaştıracaktır. Ara öğünlerin önemini unutmayınız. Ara öğünlerde tüketeceğiniz kuruyemişler, fıstık ezmesi türü ürünler kilo almanıza yardımcı olacaktır. B vitamini de bu konuda önemli bir etkendir. Hem sağlıklı kilo almayı hem de iştahı açması bakımından önem arz eder.

Yukarıda sizlere verdiğimiz öneriler, dengeli beslenerek kilo alma yöntemlerindendir. Doktorunuza danışarak kendinize bir liste oluşturabilir ve kilo alma diyetine başlayabilirsiniz. Sağlıklı bir şekilde kilo almak için tek yönlü beslenmekten kaçınınız.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı