Sivilce Sıkmanın İncelikleri – 7 adımda resimli anlatım

Sivilce Sıkmanın İncelikleri – 7 adımda resimli anlatım

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Bayanların belki de en büyük kabuslarından biri sabah kalktıklarında suratlarında belirmiş koca bir sivilce ile karşılaşmalarıdır. Sonrasında bütün gün can sıkıntısı ve iptal edilen randevular…

Sivilce bir çok sebepten ötürü vücutta çıkabilir. Ergenlik dönemi, hormonel bozukluklar veya stres sivilcelerin suratımızda patlamasının bazı sebepleri olarak sıralanabilir.

Her ne kadar sivilce sıkmak çok sakıncalı denilse bile birçoğumuz, içi dolmuş kocaman bir sivilceyi aynada görmek istemeyiz ve onu hemen patlatmak isteriz. Peki ama nasıl? Sivilce sıkmanın inceliklerini bilmek yüzünüzü yaralamanızı önleyebilir.

Gelin hep beraber 7 adımda sivilce nasıl sıkılır inceleyelim:

1. Sivilceyi sıkmadan önce yüzünüzü sabunla nazikçe yıkamalısınız.

2. Bir iğne bulun ve ucunu iyice sterilize edin. (İğnenin ucunu kolonya ile iyici silin ve kurulayın). Daha sonra iğneyi yavaşca sivilceye batırın. Çok yavaş ve dikkatli yapmalısınız yoksa canınızı acıtabilirisiniz.

3. 2 tane kulak çubuğu bulun. Bulduğunuz bu kulak çubukları ile biraz önce patlatığınız sivilceyi sıkıştırın ve iltihabın akmasını sağlayın.

4. Bir parça pamuğa biraz kolonya damlatın ve sivilceli bölgeyi silin. Çıkan sıvıyı suratınızın diğer yerlerine bulaştırmamaya çalışın ki sivilceler yayılmasın. (Not: Yüzünüzü yıkamayın)

5. Kolonya kuruduktan sonra biraz yüz nemlendiricisini elinize sıkın ve yaralı bölgeye sürün. Nemlendirici suratınızda yaklaşık 5 dakika kalmalı.

6. Daha sonra çok az bir diş macununu patlatığınız sivicenin üstüne sürün ve yaklaşık yarım saat bekleyin.

7. Yarım saat sonra suratınızı iyice yıkayın ve kurulayın.


Bu yöntemle suratınızda çıkan sivilcelerden çok daha hızlı kurtulabileceksiniz. Ama tekrar hatırlatmak isteriz ki çok dikkatli olmalısınız yoksa iğne ile kendinize zarar verebilirsiniz.Sağlık Kitabı Google News

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.