Diyet ve Beslenme

Şok diyet listeleri

Sağlık Kitabı Google News

Diyet listeleri, diyet programları arasında en çok takip edilen ve en çok merak edilen şok diyetlerdir. Peki Şok diyet nedir? Şok diyetin diğer bir adı express diyet dir. Neden şok diyet? Şok diyet listeleri genellikle kısa olur. 2-3 günlük diyet programlarıdır. Daha fazla şok diyet yapmak olmaz! Neden? Çünkü şok diyet vücut için bir stres oluşturur, bol ve çeşitli yemeklere alışkan bir vücut için birdenbire yemeklerin kesilmesi, karbonhidrat ve diğer enerji veren ürünlerin kesilmesi vücudu güçsüz, halsiz ve bitkin bırakabilir.

Şok diyet listeleri her zaman düşük kalorili olur. Bundan dolayı diyetisyenler tarafından pek desteklenmıyor ve tavsiye edilmiyor. Acil, hızlı kilo verme ve zayıflamaya ihtiyacınız var ise, şok diyet yapabilirsiniz. Ancak yılda maksimum 2 defa ve 2- 3 gün den fazla şok diyet sürmemeli ve devam etmemeli. Uzun olan şok diyetler vardır. örnek İsveç diyeti 13 gün sürüyor, bu da bir şok diyet, ama o da 2-3 günlük zayıflama diyetlerden daha da tehlikeli.
Neden şok diyet 2-3 günden fazla devam etmemeli? Çünkü gerekli gıda vücuda gelmediği takdirde, örneğin karbonhidratlar, insanın metabozilması bozuluyor. Metabolizma yeterince yemek bulamayınca yavaşlıyor. zayıflamak için metabolizmanın düzenli yada hızlı çalışması gerekiyor, 2-3 şok diyet yaparken siz zayıflamaya başlıyorsunuz, ama fazla diyeti sürdürürseniz metabolizma yavaşlamaya başlayacak ve zayıflama duracak. İşte şok diyet yaparken metabolizma yavaşlamadan onu bırakmak gerekiyor. O zaman zayıflama etkisini göreceksiniz.
Şok diyet ten sonra kesinlikle yemeklere atlamamak gerekiyor, yoksa verilen kiloları geri alabilirsiniz. Yemeklere yavaş yavaş karbonhidratları katın, değişik yemekleri yiyin, her şey yiyebilirsiniz az miktarda sınırı aşmadan, hazır mideniz küçüldükten sonra onu genişletmeyin, günde 5 defa yemek yeyin, ama çok yaz, yarım tabak mesela. O zaman şok diyet zayıflatır ve işe yarar.
Şok Diyet Listeleri Programları

2 Günlük Şok Diyet Listesi:
Diyet Proğramının 1 ve 2. günü
Sabah: meyve yada meyve suyu
Öğle: salata, sebze, yoğurt
Akşam: et, salata, 1 dilim ekmek
Gün boyu daha 2 tane meyve yiyebilirsiniz

3 Günlük Şok Diyet Listesi:
Diyet Proğramının 1, 2 ve 3 gününde bunları yiyeceksiniz:
Sabah: buğday ve yulaftan yiyecekler ( örnek müsli)
Öğle: peynirli yeşil salata
Akşam: salata, mantar ( tereyağda pişirin) ve avokado.

Ender Saraç 3 Günlük Şok Diyet Listesi:
Diyet Proğramının 1 Günü:
Sabah: Yeşil elma kompostosu ( yeşil elma kompostosu hazırlanması: elma, kuru ürüm, tarçin ve karanfil)
Öğle: Lahana çorbası ( içindekiler: sarımsak, lahana, soğan, maydanoz, sivribiber, zerdeçal, kimyon, zencefil, zeytinyağı)
Bu çorbayı geceye kadar içebilirsiniz.
İçecekler olarak rezene ve yeşil çay içebilirsiniz. Yeşil çay iyi zayıflatıyor.
Diyet Proğramının 2 Günü:
Sabah: 2 yeşil elma ve 2 salatalık
Öğle: domatessiz yeşil salata ve biraz yoğurt
Akşam: haşlanmış kabak ve yoğurt.
Gün boyu yeşil elma ve salatalık yiyebilirsiniz.
Diyet Proğramının 3 Günü:
Sabah: 1 bardak süt ve ceviz
Öğle: haşlanmış yarım kilo kabak ve yoğurt
Akşam: yeşil sebzeler brokkoli, ıspanak, taze fasulye gibi.
Gece kivi, gün boyu da yağsız peynir yiyebilirsiniz.
Ender Saraç diyet LİSTESİ gerçekten de zor, ama bu en sağlıklı diyet lerden biridir.
Bilgilendirme amaçlıdır. Uzman kontrolünde şok diyet listelerine başlamanızı öneririz. Şok diyet listelerini tekrar etmeyinSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı