İlaçlar

TARDYFERON Depo Draje

Sağlık Kitabı Google News

TARDYFERON Depo
Draje

Pierre Fabre

Etken Madde(ler):
Demir II sülfat 80 mg, Mukoproteaz 80 mg

Piyasa Şekilleri:
30 drajelik blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Hafif demir yetersizliği hallerinde günde 1×1 depo draje, ciddi demir yetersizliği anemilerinde günde 2×1 depo draje (3 hafta süreyle) alınmalıdır. Organizmanın demir depolarını normale getirmek için tedavi hemoglobin düzeyi normale döndükten sonra 1-3 ay 1×1 depo draje ile sürdürülmelidir. Feçesi siyaha boyayacağı hastaya bildirilmelidir.

Endikasyonları:
Demir ihtiyacının arttığı durumlarda (gelişme çağı, gebelik, emzirme, ağır menstrüasyon gibi) ve demir eksikliği anemisinde endikedir.

Kontrendikasyonları:
Hemokromatoz ve siderozda kullanılmamalıdır.

Uyarılar:
Demir eksikliğine bağlı olmayan anemilerde kullanılması fayda sağlamayacağından ve vücutta demir birikmesine neden olabileceğinden, tedaviden önce gerekli klinik ve laboratuvar incelemeleri yapılmalıdır. Demir preparatları dışkı renginin koyulaşmasına yol açar. 12 yaşın altındaki çocuklarda kullanımı önerilmez.

Yan Etkileri:
Seyrek olarak bulantı, mide rahatsızlığı, kabızlık, diyare görülebilir.

İlaç Etkileşimleri:
Demir tuzları oral yoldan verilen tetrasiklinlerin absorpsiyonunu engellediğinden, bir arada kullanılmamalıdır.Sağlık Kitabı Google News

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı