Şifalı Bitkiler

Uykusuzluğa Doğal Çare

Uyuyamıyor Musunuz?

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Yoğun bir iş temposundan çıkıp evinize dinlenmek için gidiyorsunuz. Fakat yorgun bedeniniz uyumamakta ısrarcı mı? Dünyada yapılan bir araştırma ile uykusuzluğun nedenleri arasında magnezyum eksikliği  yeralmakta. Magnezyum eksikliği daha çok yaz aylarında ortaya çıkar, besinlerinizde magnezyumu az olan gıdalar tüketmemenizi ve bol mitarda su tüketmelisiniz.İsterseniz magnezyumunuzu dengeleyecek besinlerden bahsedelim.

Uykusuzluğa Doğal Çare

1-Dünyanın demir deposu diye bilinen ıspanak 100  gr başına 80 mg magnezyum içermektedir.Sebze çeşitleri arasında en besleyici ıspanak çiğ durumda daha çok magnezyum bulundurmakta.Hamile ve emziren annelerde magnezyum oranını artırmakta ve potasyum,lif,folat gibi A,C,E,K vitaminleri bakımından oldukça zengindir.

2-Dünyadaki insanların vazgeçilmez gıdalarından biriside çikolatadır.Özellikle bitter çikolata ile daha az kalori ve uykusuzluğa devadır.

3-Süt ürünleri özellikle çocuk yaşta tüketilmekte ve kemik gelişimine yardımcı olan bir besindir.Bir kase yoğurt, bir bardak sıcak süt ya da soğuk bir ayran içmek uykuyu tetikleyen birebir yöntemlerdir.

4-Kuruyemişler dünyasının ne kadar faydalı olduğunu bilmeyen yoktur.Magnezyum zenginliği ile dolup taşan kabak çekirdeği tüm yemeklerinizde kullanın.Bağırsak ve böbrek yollarına faydalı kabak çekirdeğinin faydalarını anlatmakla bitmez.

Uykusuzluğa Doğal Çare
Uykusuzluğa Doğal Çare

5-100 gr da 30 mg içeren avakodalar sağlılklı yağlar barındırmakta ve magnezyum dengenizi orantılı bir hale getirmektedir.Diyet besini oalrakta çok tercih edilir.

6-Kahverengi pirinç tahıl ürünleri arasında en fazla magnezyuma sahip besindir.100gr da 43 mg bulunmakta ve bol miktarda protein içermektedir.Daha çok vucüt geliştirme ile uğraşan sporcular tüketir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı