Diyet ve Beslenme

Yağ ve Karbonhidrat Kalorileri

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Yağ ve Karbonhidrat Kalorileri

Vücut; karbonhidrat ve proteini (vücutta bulunan) yağa çevirmek için, daha çok çalışmak zorundadır. Halbuki; besinlerde bulunan yağ, olduğu gibi depolanır. Vücudun protein ve karbonhidratı enerjiye dönüştürmek için, daha fazla çalışmak zorunda kalması, az miktarda kalori kaybıyla sonuçlanır.

Yüz kalorilik tereyağı yediğinizde, bedeniniz bunu vücut yağına dönüştürmek için, yüzde üçünü yakar. Halbuki bu oran, karbonhidrat ve protein yakarken yüzde 23’e ulaşır. Bununla beraber, besinlerde bulunan yağın, karbonhidrat ve proteine oranla daha fazla miktarda vücutta depolandığına dair bir bulgu da yoktur.

Yağın fazlası zararlı olduğu gibi, hiç tüketmemek de zararlıdır. Çünkü vitaminin vücutça emilimi gibi vücut fonksiyonlarının da, yağa ihtiyacı vardır. Ayrıca; zeytinyağı, fındık ve avokado gibi besinlerde bulunan tekli yağlar, sağlık için faydalıdır.Sağlık Kitabı Google News

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı