Diyet ve Beslenme

Yeme – İçme – Öl Diyetleri

Sağlık Kitabı Google News

Standart diyetlerin çoğunda, alınan kaloriler büyük ölçüde azaltılır ki, kilo kaybı sağlansın. Bu diyetler, şu basit fikr dayanır: Kilo vermek için, daha az yemelisiniz. Bu her ne kadar doğru da olsa, fazla miktarda kilo vermek isteyenlerin günlük aldıklan kalori miktanm, 1000-2000’e düşürmeleri, can sıkıcı ve bunaltıcı bir durumdur. Bu nedenle bu diyetçiler, daha diyete başlamadan, bir şeylerden yoksun kaldıklarını hissetmeye başlarlar.
Az miktarda kilo vermesi gerekenler için bile, günlük 2200-2500 kaloriden, 1200 kalori civarına düşmek, sistem için şok hissi yaratacaktır. Kadın dergilerine bakacak olursanız, hemen hepsinde en azından bir tane örnek mönü görebilirsiniz. Yayınlanan diyetlerin ortak yanı ise, listede bulunan besin miktarının gayet az olup, besinlerin yoğurt, süzme peynir ve tavuk eti gibi, pek de ilginç olmayanlardan seçilmiş olmasıdır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı