Çocuk Sağlığı

Yeni Doğan Bebekler Nasıl Uyutulur?

Sağlık Kitabı Google News

Bildiğiniz gibi yeni dünyaya gelmiş bebeklerin uykusunu iyi alması ve uyku düzenini iyi sağlamak bebek gelişimi açısından çok önemlidir. Bebeğinizi nasıl uyutursanız uyutma şekliniz alışkanlık haline gelebilir. Bunun olması durumunda sürekli olarak ayağınızda sallama gereksinimi doğurur. En güzel uyutma şekli beşikte sallamaktır. Hem daha kolay hemde bebeğinizin uykuya dalması için en iyi çözümlerden bir tanesidir. Bu sayede ayağınızda sallama alışkanlığınız giderilmiş olacaktır.

Bebeğinizi uyutmak için beşikte sallayabilir yada omzunuza alıp pışpışlayarak kolayca uyutabilirsiniz. Bazende çok ince bir örtü ile gözlerini kapatabilir ve üzerine hafif bir örtü serdiğiniz zaman bir süre sonra çocuğunuz uykuya dalmak zorunda kalacaktır.

Yeni Doğan Bebekler Nasıl Uyutulur?
Yeni Doğan Bebekler Nasıl Uyutulur?

Bebek Uyutulurken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

* 3 aylık olana kadar bebek arabalarında , taşınabilir yataklarda, beşik ve benzeri sepetlerde uyutabilirsiniz.
* Uyku odası sessiz ve fazla aydınlık olmayacak şekilde güneş gören, her gün havalandırılan bir ortamda uyuması ideal olacaktır.
* Çocuğunuzun rahat uykuya dalması için loş ışık ve oda ısısının 21 – 25 derece arasında olması gerekmektedir.
* Bebeğinizin gece uykusuna hazırlamak için huzurlu ve sakin bir ortam yaratılmalıdır.
* Bebeğinizin uykusu geldiğinde onu yatağa yatırın.
* Ona şarkılar mırıldanın, sırtını okşayın ve uyuması kolaylaşacaktır.
* Uykusu geldiğinde onu sallar veya kucağınıza uyutmaya alıştırırsanız, gece uyanın ve tekrar uyutmak için aynısı sizden isteyecektir. ona kendi kendisine uysuna dalmayı öğretmelisiniz. Bu yüzden kucağınızda sallamak bu yüzden olmaması gerekir.
* Bebeğinizi yatakta uyuturken ağzında emzik bulunmamalıdır. Emzik uykuya dalması için gerekli bir araç değildir. Eğer ağzında emziği unutursanız uykuya daldığı an emziği çıkartın ve yatakta emziksiz uyumaya devam etsin.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı