Diyet ve Beslenme

Yolunda Gitmeyen Diyetler

Sağlık Kitabı Google News

Bazen şu veya bu nedenlerle kantarın topuzunu kaçınr, birkaç kilo birden aldığımızı fark ederiz. Önce, bu kiloları birkaç gnde verebileceğimizi zanneder ama bir zaman sonra da yanıldığımızı görürüz. Bu durumda; sıkı bir diyete girmemizin şart olduğuna kanaat getirir ve birden yemeden içmeden kendimizi almaya başlarız. Bazıları için bu uygulama, diyettir. Bazıları için de daha detaylı bir diyet gerekir. Ne yapar eder, kendinize uygun bir bilimsel diyet formülü edinebilirsiniz. Neden sonra diyete başladığınız gibi diyetten vazgeçiyorsanız, yaptığınız diyet muhtemelen yaşam tarzınıza ve beslenme şeklinize uymuyor demektir. Yolunda gitmeyen diyet ve diyet savaşım kazanmanın pratik yollan.
Diyete başlıyor, bir süre uyguladıktan sonra uyguladığınız diyetin işe yaramadığını düşünerek, bir kenara bırakıyorsanız, işe yaramayan diyet değil, önerilen diyete sadık kalama- mamzdır. Kalorisi azaltılmış sağlıklı bir beslenme programı, kilo kaybıyla sonuçlanır. Sorunsa; diyeti sonuna kadar uygulayabilmektir. Ancak maalesef, çoğu diyetin kendi içinde hata- lan vardır ki, bu da diyet yapanı soğu-tur.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı