Kadın Hastalıkları

Yumurtalık Kistine Ne iyi Gelir Bitkisel Çözüm

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Ne yazık ki bazı hastalık ve rahatsızlıklar vardır ki toplumda sadece belirli bir kitleyi ilgilendirir. Toplumun diğer kesimi ise hem yakalanma tehlikesi olmadan hem de rahatsızlığınızın ne olduğunu bilmeden hayata devam eder.

Sanırım biraz imalı bir giriş oldu. Aslına bakarsanız genel anlamda kadın hastalıklarını tanımlayan bu cümleden kastım, yumurtalık kistleri hakkında bilgi vermekti.

Daha önce sitemizde kadınların korkulu rüyası haline gelen sorunlardan birisi olan yumurtalık kistleri hakkında bilgi vermiştim. Fakat bugün ise yumurtalık kistlerinin tedavisi için bitkisel tedavi yöntemleri ve doğal çözümleri sizlerle paylaşmaya çalışacağım.

Sizlere önereceğim bitkisel reçeteler Profesör Doktor İbrahim Saraçoğlu tarafından uygulanan ve başarıya ulaşmış kesin çözümlerdir. 2 adet tedavi yöntemimiz var. Bunlardan istediğinizi deneyebilirsiniz. Şahsen ben kuru soğan kürünün daha etkili olduğunu düşünüyorum.

KURU SOĞAN SUMAK KÜRÜ: Bu kür için sizlere lazım olan malzemeler; 1 adet (yumurta boyutunda) kuru soğan, 2- 3 çay kaşığı kadar sumak.

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Soğan salatası yaparcasına soğanları ince ince doğrayın ve üzerine sumak serpiştirin. Hazırlamış olduğunuz soğanları yemekten 1 saat önce yiyin. Öğle ve akşam yemeğinden önce yemeniz yeterli olacaktır. Kahvaltıdan önce yemenize gerek yok. Bu uygulama günde 2 defa olmak üzere 15 gün boyunca yapılacak.

ASLAN PENÇESİ KÜRÜ: Aslanpençesi kürü için kullanılacak aslan pençesi mutlaka testere dişli cinsten olmalıdır. Diğer aslan pençeleri işe yaramaz. Bu kür için lazım olan malzemelerimiz; 2 yemek kaşığı aslan pençesi, 1 su bardağı kaynar su.

HAZIRLANIŞI VE KULLANIM ŞEKLİ: Kaynamış suyun içine aslan pençesini atın ve 5 dakika süreyle kaynatın. Soğuttuktan sonra ise günde bir defa olmak üzere içerek 15 gün boyunca bu uygulamaya devam edin.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Yiyecekler

Bu yiyecekler iyot oranı fazla olan yiyeceklerdir. İyotlu sofra tuzu, tarak, karides, yumurta iyot bakımından zengin besinler arasında gösterilebilir. İyot alımını artırmak kistin oluşum olasılığını azaltır.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Bitkiler

Potasyum minerali bakımından zengin bitkileri tüketmeye çalışmalısınız. Elma sirkesi, muz, dere otu, kişniş, dul avrat otu kökü, zerdeçal, kekik, sığır kuyruğu gibi besinler potasyum açısından oldukça zengin besinler arasında gösterilir.

Yumurtalık Kistine iyi Gelen Bitki Çayları: Alışkanlık haline getirerek; zerdeçal çayı ve kekik çayı içerseniz, bu hastalığa karşı bir adım öne geçmiş olursunuz.

Yumurtalık Kistine Hangi Bitki İyi Gelir
Yumurtalık Kistine Hangi Bitki İyi Gelir

Bu yazı yumurtalık kistine iyi gelen bitki çayları bitkiler besinler ne iyi gelir hangi ilaç kullanılır soğan kürü hangi bölüm bakar doktora gidilir doğal kesin bitkisel çözüm tedavisi için ne yapılmalı doğum kontrol hapı kullananlar nasıl tedavi edilir alınır geçer çatlar yumurtalık kistinin kanaması nedenleri vücuda etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı