Yüz Sarkmasını Engelleyen Organik Maskeler

Yüz Sarkmasını Engelleyen Organik Maskeler

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Yüz sarkması yanlış cilt bakımı, hücrelerin yaşlanması, beslenme alışkanlıkları ve daha biroldukça çevresel unsurün tetiklediği olumsuz nedenler sonucu doğar. Burada devreye giren cilt maskesi tarifleri, onarılması gereken tüm bölgeyi yine toparlar.

Yumurta akı ile yüz sarkması nasıl önlenir?

Yumurta Maskesi
Yumurta Maskesi

Yumurta akı büzücü ve sıkılaştırıcı özellikleri ile cilt sarkmalarını denetim altına almak için kullanılabilir. Cildi besler ve nemlenmesini sağlar.

  • Köpüklü bir doku elde edene kadar bir yahut iki yumurta akı iyice çırpılır. Ardından yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Ciltte ortalama 20 dakika kadar bırakılmalıdır. Daha sonra soğuk su ile cilt durulanabilir.
  • Bir çorba kaşığı yoğurt, bir yumurta akı ile karıştırılarak iyice çırpılır. Gene yüz ve boyun bölgesine maske şeklinde uygulanır. Ciltte 20 ila 30 dakika kadar bekletilir. Kuruduktan sonrasında ılık su ile yıkanır.

Limon: yüz sarkmasına karşı bitkisel çözüm

Limon Maskesi
Limon Maskesi

Limon ciltte kolajen üretimini elde eden C vitamini içerir. Bundan dolayı cildin eski esnekliğini kazanmasına destek sunar. Limon erken yaşlanma belirtileri ve kırışıklıkların azaltılmasında çok etkilidir.

  • Biraz taze limon suyu ekstresi yüz ve boyun üzerinde uygulanır ve cilde hafifçe masaj yapılır. Ciltte 5 yahut 10 dakika bekletildikten sonra yüz su ile durulanabilir.
  • Limon suyu bir bardak soğuk su ile karıştırılarak da kullanılabilir. En iyi sonucu almak için uygulama her gün 1 kere yapılmalıdır.

Salatalık ile yüz sarkmasına karşı maske

Salatalık Maskesi
Salatalık Maskesi

Gevşemiş ve sarkık cildi sıkılaştırmak için salatalık da kullanılabilir. Salatalık cildi nemlendirirken bununla birlikte canlandırıcı etki gösterir.

  • Yarım salatalık ezilir ve suyu çıkarılmak için süzgeçten geçirilir. Elde edilmiş salatalık suyu cilde uygulanır. Kuruyana kadar beklenir. Ardından cilt soğuk su ile durulanır. Bu işlem günde bir kere uygulanmalıdır.
  • Bir çorba kaşığı rendelenmiş salatalık ve mütevazı yoğurt karıştırılarak da kullanılabilir. Yüze uygulandıktan sonra yaklaşık 10 yahut 15 dakika ciltte bekletilir. Peşinden ılık su ile durulanır. Haftada 3 kez uygulanması önerilir.
  • Bir yumurta akı, üç ya da beş damla E vitamini yağı, iki çorba kaşığı taze salatalık suyu karıştırılarak yüz maskesi olarak kullanılabilir. Bu maske yüz ve boyun üzerine uygulandıktan sonra 15 dakika kadar bekletilir. Peşinden soğuk su ile durulanır. Haftada 1 kere uygulanması önerilir.

Yüz sarkmasına iyi gelen kremler

Yüzünüzdeki cilt sarkmasını önlemek için Retin-A krem

Retin-A kremler cilt hücrelerinin yenilenmesini sağlar ve cilt sarkmalarını önler. Yenilenen cilt hücreleri yüzün daha genç görünmesine imkan verir. Retin-A krem ayrıca ciltteki kırışıklıkları da sıkılaştırarak azaltmaya destek sunar. Retin – A krem için hekimin reçete yazması gerekir. şu demek oluyor ki hekim tavsiyesi gerekir.

Yüzünüzdeki cilt sarkmalarına karşı güneş koruyucu kremi

Güneş ışınları cildinizde kırışıklıklara ve sarkmalara neden olarak cildinizi yaşlandırır. Bunu önlemek için yüzünüzü güneş ışınlarından koruyacak tedbirleri almalısınız.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News

“Yüz Sarkmasını Engelleyen Organik Maskeler” için 11 cevap

  1. test
  2. Merhaba herkese paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.