Şifalı BitkilerGenel Sağlık

Zerdeçal Suyu Tarifi Nasıl Hazırlanır

Sağlık Kitabı Google News


İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

Her şifalı bitkinin ve her şifalı bitkiden elde edilen farklı yiyecek ve içeceklerin birçok faydası olduğunu biliyoruz.

Biz bu yazıda sizler için zerdeçal suyunun faydalarını ve zararlarını araştırdık. Ayrıca zerdeçal suyu nasıl hazırlanır ve yapılır, tarifi hakkında bilgi vereceğiz.

Zerdeçal bitkisi, büyük ve sivri uçlu yaprakları olan, sarı çiçekli, çok yıllık otsu bir bitkidir. İçeriğinde uçucu yağ, reçine ve kurkumin adlı bir madde vardır.

Zerdeçal Suyu Nasıl Hazırlanır? Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal ile birlikte bir tutam karabiber ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı bekletmeden hemen için.

Zerdeçal Suyunun Faydaları: Zerdeçal bitkisi ve zerdeçal çayı gibi zerdeçal suyununda sağlık açısından birçok faydası ve yararı mevcuttur.

Temel bileşeni olan kürkümin maddesi, kan damarlarında yerleşen plakları temizlemekte ve pıhtı oluşumunu engellemektedir, Tip 2 diyabete iyi gelir, Vücuttaki alkali dengesini sağlar.

İltihap önleyicidir, Kanser ilacı özelliklerini taşır, Eklem ağrısı semptomlarını minimuma indirir, Sindirim sistemine iyi gelir, Karaciğeri koruyan bir etkisi vardır, Yaşlanmayı geciktirir.

Uyarı: Diyabet tedavisi uygulanıyor ise zerdeçal kan şekeri düzeylerini düşürebilir. Kanı inceltme etkisi olduğu için olası bir cerrahi operasyondan önce kullanılmamalıdır. Ayrıca gebe ve hamile kadınlar kesinlikle bu suyu tüketmemelidir.

Bu yazı zerdeçal suyunun faydaları ne zaman ne kadar içilir nasıl hazırlanır yapılır tarifi nedir tarifi yoğurt zerdeçal limon suyu neye iyi gelir aç karnına içilir mi içmek zayıflatır mı ne işe yarar hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.Sağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

14 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı