Hamilelik

Tüp Bebek Tedavisinde Başarı Sırları

Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olma Olasılığınızı Arttırın!

Sağlık Kitabı Google News

Türkiye’de 1989 yılında Ege Üniversitesi’nde ilk defa gerçekleştirilen tüp bebek doğumu, günümüzde çok sayıda çift bu yöntem ile çocuk sahibi oluyor. Tüp bebek tedavisinde kadınlardan alınan yumurtalar ile erkekten alınan spermlerin laboratuar ortamında döllenmesi sonucu embriyo gelişimi sağlandıktan sonra kadınların rahmine yerleştirme işlemidir.

Tüp bebek tedavisi tecrübeli ekip ve uygun laboratuvar koşullarında gerçekleştirilirse tedavinin başarı şansı artacaktır.

Tüp bebek tedavisinde başarı şansını artırın!

Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olma Olasılığı Arttırma
Tüp Bebek Tedavisinde Başarılı Olma Olasılığı Arttırma

Teknoloji ve bilgi birikiminin kendini geliştirmesi ile birlikte çiftlerin çocuk sahibi olma şansı artıyor. Çocuk sahibi olabilmeniz için uygulayacağınız çözümler sayesinde çıtayı bir adım daha yukarı çekebilirsiniz.

Tüp Bebek İle İlgili Herşeyi burada yazdık Okumak isterseniz; https://www.saglikkitabi.org/tup-bebek-nedir/

Tüp bebek tedavisinde uygulanan alternatif yöntem: Akupunktur!

Kadınların embriyo transferi öncesi ve sonrasında Akupunktur alternatif yöntemini tercih etmesi hamile kalma olasılığını arttırıyor. Türkiye’de yapılan araştırmalara göre Akupunktur yöntemini denemeden önce hamile kalma olasılığı %25’iken alternatif tedavi yöntemi sonrası %35 gibi bir orana çıkıyor.

  • Akupunktur tedavisi sonrasında kadınların kendini “iyi hissetme” duygularının daha belirgin olduğu gözlemlenmiştir. Embriyo transferi öncesinde kadınların kendilerini iyi hissetmesi, hamile kalma olasılığını arttıracaktır. Kadınların kendini iyi hissetmesi; hem adet döngüsünün düzene girmesi hemde kaliteli yumurta ve sperm üretimini yükseltme konusunda etkilidir.
  • Akupunktur alternatif tedavi yönteminin anti-depresan etkisi olduğu kanıtlanmıştır. Tüp bebek tedavisi gören çiftler, aile olarak gergin, stresli ve zor günler geçirirler. Tüp bebek tedavisinde anne adayının stres ve gergin günler geçirmesi tedavinin olumsuz sonuçlanmasına neden oluyor. Akupunktur tedavisi sayesinde stres ve gergin yaşantınızı bir kenara bırakabilirsiniz.
  • Embriyo transferi öncesinde Akupunktur tedavisi gördüğünüz zaman rahim iç duvarlarına transfer edilen embriyonun tutunma şansını arttırıyor. Rahim iç duvarlarına tutunan embriyo, anne olma olasılığınızı arttırır.
  • Akupunktur tedavisi gören kadınların, embriyo transferi sonrasında rahim duvarlarında daha fazla kan akışı olduğu gözlemlenmiştir. Ülkemizde her 20 kadından 17’sinde olumlu sonuç veren tüp bebek tedavisi öncesi Akupunktur tedavisi uygulanmasına karar verilmiştir.

Akupunktur sadece kadınlara yönelik değil, aynı zamanda baba adaylarını da yakından ilgilendirmektedir. Tüp bebek tedavisi öncesinde baba adaylardan alınan spermlerin canlılığı ve hareketleri için Akupunktur tedavisi gereklidir. Akupunktur baba adayları için sperm sayısını arttırma, spermlere canlılık kazandırılması ve spermlerin yapısındaki bozukluluğu ortadan kaldırma gibi etkileri bulunmaktadır.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı