İlaçlarGenel Sağlık

Böbrek Taşı İlacı Rowatinex

Rowatinex İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Sağlık Kitabı Google News

Bu yazımızda rowatinex ilacı nedir ve ne işe yarar onun bilgisini vermeye çalışacağız. Rowatinex bir böbrek taşı düşürme ve idrar kanallarını açma ilacıdır. Damla ve kapsül olmak üzere iki farklı sunuluş şekli mevcuttur.

Genelde sabahları aç karna kullanılır ve böbrek ağrılarının bitmesine faydası vardır. Kum döken ve böbrek sancısı çeken hastalara verilebilir. Daha sonradan böbrek taşı oluşumuna da engel olan bu ilacın bu konuda faydaları saymakla bitmiyor gerçekten. Özellikle genetik ve tekrarlayan böbrek taşı oluşumlarına karşı da kullanılmaktadır.

Böbrek Taşı İlacı Rowatinex

Böbrek Taşı İlacı Rowatinex İlaç
Böbrek Taşı İlacı Rowatinex İlaç

Rowatinex ilacı idrar kanallarını genişleterek böbrek taşının kolay düşürülmesine faydalı olur. İdrar söktürücü özelliği vardır sık sık tuvalete çıkabilirsiniz.

1 kapsül rowatinex içerisinde anethol ( 4 mg ) , borneol ( 10 mg ) , fenchone ( 4mg ), alfa pinene ( 24,8 mg ) beta pinene ( 6,2 mg ) , d- camphene ( 15 mg ) cineol ( 3 mg ) ve zeytin yağı ( 100 mg ) içermektedir.

Eskiden Türkiye’de bulunmayan bir ilaçtı ama sanırım şimdi Türkiye’de kolaylıkla bulunabiliyordur yani öyle tahmin ediyorum tam bir bilgim yok ancak İstanbul’da birkaç eczaneye sorduğumda bulunduğunu söylemişlerdi.

Diyetimiz.Com

Rowatinex İlaç Yan Etkileri

Rowatinex ilacı‘nın yan etkileri var mıdır? Evet her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler vardır. Hafif yan etkileri mide bulantısı ve kusmadır. Onun haricinde ciltte kaşıntı ve döküntüler, idrar renginde farklılaşma, baş ağrısı ve baş dönmesi olarak devam etmektedir.

Rowatinex hamilelerde ve emziren kişiler için kullanımı uygun değildir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı FacebookSağlık Kitabı Google News
Etiketler

Çağlar Yıldız

Sağlık Kitabı; En Son Çıkan Güncel Sağlık Haberleri, Hastalıklar Hakkında Bilgiler, Tedavi Yöntemleri, Çocuk Sağlığı, Cilt ve Bakım Gibi Konular Hakkında Bilgiler Verir.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. test

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı