Böbrek Taşı İlacı Rowatinex

Rowatinex İlacı Nedir? Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Bu yazımızda rowatinex ilacı nedir ve ne işe yarar onun bilgisini vermeye çalışacağız. Rowatinex bir böbrek taşı düşürme ve idrar kanallarını açma ilacıdır. Damla ve kapsül olmak üzere iki farklı sunuluş şekli mevcuttur.

Genelde sabahları aç karna kullanılır ve böbrek ağrılarının bitmesine faydası vardır. Kum döken ve böbrek sancısı çeken hastalara verilebilir. Daha sonradan böbrek taşı oluşumuna da engel olan bu ilacın bu konuda faydaları saymakla bitmiyor gerçekten. Özellikle genetik ve tekrarlayan böbrek taşı oluşumlarına karşı da kullanılmaktadır.

Böbrek Taşı İlacı Rowatinex

Böbrek Taşı İlacı Rowatinex İlaç

Rowatinex ilacı idrar kanallarını genişleterek böbrek taşının kolay düşürülmesine faydalı olur. İdrar söktürücü özelliği vardır sık sık tuvalete çıkabilirsiniz.

İnstagram Sayfamızı takip etmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı İnstagram

1 kapsül rowatinex içerisinde anethol ( 4 mg ) , borneol ( 10 mg ) , fenchone ( 4mg ), alfa pinene ( 24,8 mg ) beta pinene ( 6,2 mg ) , d- camphene ( 15 mg ) cineol ( 3 mg ) ve zeytin yağı ( 100 mg ) içermektedir.

Eskiden Türkiye’de bulunmayan bir ilaçtı ama sanırım şimdi Türkiye’de kolaylıkla bulunabiliyordur yani öyle tahmin ediyorum tam bir bilgim yok ancak İstanbul’da birkaç eczaneye sorduğumda bulunduğunu söylemişlerdi.

Bir Haftada 30 Kilo Verdiren Diyet!

Rowatinex İlaç Yan Etkileri

Rowatinex ilacı‘nın yan etkileri var mıdır? Evet her ilaçta olduğu gibi bu ilaçta da yan etkiler vardır. Hafif yan etkileri mide bulantısı ve kusmadır. Onun haricinde ciltte kaşıntı ve döküntüler, idrar renginde farklılaşma, baş ağrısı ve baş dönmesi olarak devam etmektedir.

Rowatinex hamilelerde ve emziren kişiler için kullanımı uygun değildir.

Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayın! Sağlık Kitabı Facebook

Yorumları Gör (11)